Pozycjonowanie strony internetowej jest jedną z najskuteczniejszych metod docierania do nowych klientów. Jednak na pierwsze miejsce w wynikach wyszukiwania ochotę ma wielu innych przedsiębiorców. W takiej sytuacji dochodzi do swoistej walki o pierwszą pozycję. Jednak zamiast czołgów i armat na pole bitwy wyjeżdżają agencje SEO, pozycjonerzy, którzy wykonają pozycjonowanie stron Poznań.  Jeżeli chcesz dowiedzieć się czym jest pozycjonowanie, z czego się składa i co wpływa na pozycję strony w wyszukiwarce internetowej – to zapraszam do zapoznania się z tym artykułem.

Od czego zacząć pozycjonowanie

Najważniejszym elementem podczas rozpoczynania procesu pozycjonowania jest dobór odpowiednich słów kluczowych. To właśnie od tego doboru może zależeć sukces lub porażka. Jeżeli nie dysponujemy dużym budżetem, to na początku nie warto jest zdecydować się na bardzo konkurencyjne frazy. Zdecydowanie lepiej jest postawić na tak zwane frazy long tail. Do wyborów raz służą specjalne programy, które nam podpowiadają jakich fraz szukają internauci oraz jakiego ruchu z konkretnej frazy możemy się spodziewać.

Najważniejszym elementem podczas rozpoczynania procesu pozycjonowania jest dobór odpowiednich słów kluczowych

Struktura strony internetowej

Kolejnym bardzo ważnym elementem jest odpowiednia budowa samej strony internetowej. Mowa tutaj między innymi o strukturze kategorii, podkategorii oraz innych miejsc do których docierali potencjalny internauta. Warto zadbać o to, aby adresy URL były jak najkrótsze, czytelne i najlepiej zawierały w sobie konkretne słowa i frazy jakich wyszukują internauci.

Bardzo ważne również jest, aby strona ładowała się szybko. Od pewnego czasu jednym z czynników rankingowych oficjalnie potwierdzonych przez Google jest certyfikat SSL. Szczególnie jest on niezbędny na takich stronach internetowych gdzie są przetwarzane płatności. Brak certyfikatu może spowodować niższą pozycję.

Pozycjonowanie strony internetowej jest jedną z najskuteczniejszych metod docierania do nowych klientów

Jednym z najważniejszych czynników rankingowych są linki, które prowadzą do naszej strony internetowej. To właśnie na ich podstawie budowany jest ranking popularności witryn. Zdobywanie wartościowych linków to podstawowa praca każdego pozycjonera. Jednak ilość miejsc, gdzie możemy pozyskać dobrej jakości linki bardzo spada. Im większa jest konkurencja, tym trudniej jest znaleźć dobre miejsce. Dlatego właśnie warto korzystać z usług doświadczonych pozycjonerów stron internetowych którzy wiedzą jak takie linki pozyskiwać.

Popularny jest również samodzielne budowanie własnego zaplecza na którym umieszczane są linki do stron klientów. To dobre i bezpieczne rozwiązanie, ale związane z dużymi kosztami.