Celem każdego przedsiębiorcy jest zarabianie pieniędzy. W dzisiejszych czasach docieranie do nowych klientów jest bardzo łatwe. Dzięki internetowi w prosty sposób można sprzedawać towary na całym świecie. Jednak, aby móc zaoferować towary ze swojego sklepu internetowego lub usługi ze swojej firmy, to musimy w pierwszej kolejności dotrzeć do tych klientów. W przypadku internetu dróg dotarcia jest wiele. Jednak najszybszą i najskuteczniejszą jest wykorzystywanie wyszukiwarek internetowych. Możemy w nich skorzystać z opcji reklamy płatnej oraz z tak zwanego pozycjonowania stron. W poniższym artykule odpowiem na pytanie Co to jest pozycjonowanie stron www (https://seodot.com.pl/).

Czym jest pozycjonowanie stron internetowych?

Celem każdego przedsiębiorcy jest zarabianie pieniędzy

Każdy ranking musi od czegoś zależeć. Wyświetlanie się stron internetowych w wyszukiwarce, to również ranking. Zależy on od wielu różnych czynników. Według specjalistów zajmujących się pozycjonowaniem stron internetowych czynników wpływających na pozycja strony w wyszukiwarce jest od 200 do nawet trudno sobie to wyobrazić 1000. Oczywiście w przypadku tak wielu różnych czynników jedne mają większe znaczenie, a inne mają mniejsze. Do najważniejszych czynników wpływających na ranking z całą pewnością należy zaliczyć linki, które prowadzą do naszej strony z innych witryn. Dla Google jest to sygnał, że na tej stronie jest coś ciekawego. Bardzo duże jednak znaczenie ma tutaj jakość tych linków oraz z jakich stron one prowadzą.

Znaczenie ma również sama domena. Jeżeli jesteśmy jej właścicielem od wielu lat, to zazwyczaj nie ma ryzyka, że było na niej coś innego. Jeżeli jednak rejestrujemy świeżą domenę, to może się okazać, że kiedyś na niej było coś niezgodnego z wytycznymi Google. W takiej sytuacji trudno jest zazwyczaj wypozycjonować taką stronę.

Jeżeli chodzi jeszcze o aspekty techniczne, to bardzo ważnym elementem jest odpowiednie budowa strony internetowej. Strona musi być tak zbudowana, aby roboty wyszukiwarki oraz ludzie bez problemu mogli się po niej poruszać. Chodzi tutaj między innymi o odpowiednią strukturę i budowę kategorii oraz podkategorii. Warto jest przesyłać regularnie mapę witryny do Google.

Ostatnim z omawianych dzisiaj czynników, które mają bardzo duży wpływ na pozycjonowanie jest treść jaka znajduje się na stronie internetowej. To właśnie ona jest w dużej mierze decydująca. Jeżeli prowadzimy stronę internetową o przepisach kulinarnych i znajduje się na niej wiele razy stwierdzenie o gotowaniu żurku, to jest duża szansa, że Google właśnie na taką frazę jak gotowanie żurku wyświetli naszą stronę na pierwszym miejscu.